Mathematics

The price of oranges is ₹ 90 per dozen. Manoj can buy 12 dozen oranges with the money he has. If the price of orange is increased by ₹ 30, how many oranges can Manoj buy?

Direct & Inverse Variations

77 Likes

Answered By

22 Likes


Related Questions